facebook instagram
VII Międzynarodowy Turniej w Uman (Ukraina)

Podczas VII Międzynarodowego Turnieju w Uman (Ukraina) od 10-13.05.2012r. Nasz Kraj reprezentowali zawodnicy województwa zachodniopomorskiego oraz Bartosz Górniak z (BKS Gorzów). W turnieju wzięło udział łącznie 135 zawodników z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Polski.

W dniu 11.05.2012r – piątek, swoje pojedynki zwyciężyli Bartosz Górniak 57kg (BKS Gorzów) – reprezentant Polski na ME juniorów w Sofii, Dariusz Ziemczyk 60kg (BKS Skorpion Szczecin) także reprezentant na ME oraz Eryk Giermak (KB Garda Chojna) aktualny Mistrz Europy Młodzików ( Schoolboys) i ostatni tego dnia Sebastian Wiktorzak 66kg (BKS Olimp Szczecin). Porażki ponieśli Dorian Kozłowski 44kg (BKS Skorpion Szczecin) oraz Cezary Burak 48kg (BKS Bukowina Wałcz).

We wszystkich dniach zmagań nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony osiągając bardzo dobre wyniki na tle dobrze dysponowanych zawodników gospodarzy. A oto skrót tego co działo się przez 3 dni zmagań sportowych w Uman: Bartosz Górniak w dziwnych okolicznościach uległ reprezentantowi Białorusi, natomiast bardzo dobrą walkę stoczył Dariusz Ziemczyk, który pokonał mistrza Ukrainy oraz Mistrza Europy z relacji trenera Jarosława Przygody – KB Garda Chojna, który opiekował się naszą ekipą podczas turnieju był to bardzo dobry występ Dariusza, który pokazał bardzo dojrzały boks i wyrachowanie w akcjach defensywnych z silnie bijącym i ofensywnym reprezentantem gospodarzy. Kolejni nasi reprezentanci Eryk Giermak i Sebastian Wiktorzak odnieśli także bezdyskusyjne zwycięstwa. Ostatni reprezentant Dawid Seńko rozpoczynał rywalizację od półfinału podobnie jak Bartosz Górniak tylko, że tym razem z reprezentantem Ukrainy, który dwukrotnie po ciosach Dawida lądował na deskach ale niestety uległ na pkt. Po dwóch dniach w finale mieliśmy trzech reprezentantów.

W finałach w kategorii 60kg Dariusz Ziemczyk po bardzo ciężkiej walce półfinałowej w finałowym pojedynku nie sprostał zawodnikowi z Ukrainy boksującemu z odwrotnej pozycji. Dariusz Ziemczyk został wyróżniony przez organizatorów pucharem za najlepszą walkę finałową w kategorii 63kg natomiast Eryk Giermak zdobył złoty medal pokonując zawodnika gospodarzy i został wyróżniony przez organizatorów pucharem za najlepszego technika turnieju. Ostatnim naszym reprezentantem był Sebastian Wiktorzak BKS Olimp Szczecin kat 66kg, który swoją trzecią – Finałową walkę zwyciężył zdecydowanie nie pozostawiając sędziom żadnych wątpliwości co do werdyktu i tym samym zdobył złoty medal tego turnieju.

Dziękujemy trenerowi Jarosławowi Przygoda, który opiekował się naszymi zawodnikami i utwierdził nas w przekonaniu, że zawodnicy Górniak, Ziemczyk i Giermak , którzy mają nasz kraj reprezentować w ME Juniorów w Sofii w kolejnym turnieju po srebrnej Łódce w Łodzi pokazali że trener Kadry Narodowej Pan Zbigniew Raubo się nie myli i możemy mieć nie tylko pociechę ze zdolnej młodzieży w której trzeba upatrywać przyszłą siłę Polskiego boksu ale także nadzieje na medale z najcenniejszych kruszców podczas ME w Sofii.

Już dziś możemy potwierdzić, że reprezentanci Ukrainy zawitają na V Międzynarodowym Turnieju Młodzików, który odbędzie się 30.11 – 02-12.2012 w Szczecinie w którym w kilku kategoriach wagowych zaprezentują się nasi najlepsi kadeci, którzy w następnym tygodniu pojadą na kolejny turniej tym razem do odległego Doniecka.

Wierzymy, że znajdą się sponsorzy, którzy pomogą nam realizować kolejne plany startowe na tak dalekie wyprawy, z których nasi zawodnicy przywożą tak bardzo cenne doświadczenia w startach międzynarodowych. Już niedługo nasi juniorzy wyjeżdżają na Turniej Europejski do czeskiego Treboń 01-03.06.2012. O wynikach będziemy powiadamiać portale zozb.pl oraz bokser.org.

Wielkie podziękowania dla Pana Dariusza Seńko przedstawiciela Firmy Ochrony SHARK, który pomógł sfinansować ten daleki wyjazd naszych zawodników na Ukrainę oraz na bieżąco wspiera rozwój sportowy naszych zawodników!!